Skip to content
Strona główna » Białowieski Park Narodowy Dojazd

Białowieski Park Narodowy Dojazd

Białowieski Park Narodowy jest położony na terenie województwa podlaskiego, w odległości około 60 kilometrów od Białegostoku. Najłatwiej dojechać tam samochodem, korzystając z drogi krajowej numer 19 z Warszawy lub Białegostoku.

Dojazd do Białowieskiego Parku Narodowego

Podróż samochodem do Białowieskiego Parku Narodowego może być ciekawym doświadczeniem dla miłośników jazdy i pięknych krajobrazów. Drogi prowadzące do parku są dobrze oznakowane i utrzymane, co ułatwia dojazd. Warto jednak pamiętać, że w okresie letnim może wystąpić wzmożony ruch turystyczny. W zimie należy przygotować się na cięższe warunki na drodze. Podróżujący samochodem powinni również pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i zachowaniu ostrożności na drodze, szczególnie na krętych i wąskich odcinkach.

Jak dojechać autobusem do Białowieskiego Parku Narodowego?

Do Białowieskiego Parku Narodowego można dojechać autobusem z wielu miast w Polsce. Najlepiej sprawdzić połączenia i rozkłady jazdy na stronie internetowej przewoźnika lub w wyszukiwarkach połączeń autobusowych. Przykładowe miasta, z których można dojechać do parku autobusem to Warszawa, Białystok, Augustów czy Hajnówka. W Białowieży znajduje się przystanek autobusowy, z którego pieszo można dotrzeć do bramy wjazdowej do parku.

Podróż autobusem do Białowieskiego Parku Narodowego będzie idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy chcą podróżować ekologicznie i nie mają własnego samochodu. Autobusy kursują regularnie z wielu miast w Polsce, co ułatwia dotarcie do parku. Ponadto nie trzeba martwić się o kwestie parkowania samochodu i koszty związane z paliwem i opłatami drogowymi. 

Białowieski Park Narodowy – dojazd pociągiem

Oprócz podróży samochodem oraz autobusem istnieją inne sposoby dojazdu do Białowieskiego Parku Narodowego. Można skorzystać z pociągu, którym należy dojechać do stacji Hajnówka, a następnie przesiąść się na autobus, wynająć taxi lub wypożyczyć rower. Można także skorzystać z usług prywatnych przewoźników, którzy oferują transport z różnych miast w Polsce. Inną opcją jest wynajem prywatnego samochodu, co pozwala na większą swobodę i niezależność w zwiedzaniu Parku. W okresie letnim można również skorzystać z połączeń wodnych po rzece Narew, które prowadzą do pobliskich miejscowości.

Inne serwisy